S ohledem na aktuální situaci připomínáme, že systémy Schüco umí nabídnout inovativní řešení pro objekty se zvýšenými nároky na hygienu.

Hygienické požadavky veřejných budov, poskytujících zdravotnické, pečovatelské a vzdělávací služby, dále administrativních objektů i celého sektoru veřejné dopravy průběžně narůstají a vyžadují preventivní opatření, a to nejen v průběhu chřipkové sezóny. Zejména v nemocnicích a ošetřovatelských zařízeních se vyskytují multirezistentní zárodky, které již na běžnou léčbu nereagují.

Schüco na to reaguje vývojem prvního okenního systému s antimikrobiálním účinkem. Schüco SmartActive lze aplikovat na širokou škálu okenních systémů Schüco. Jak na kliky, tak i rámy jednotlivých profilů.

Pro sortiment klik nabízíme povrchové úpravy Eloxal, INOX, INOX-Look a práškové povrchy. Antibakteriální povrchy pro profily pak nabízíme výlučně v práškové úpravě.

Celý koncept je použitelný na celý sortiment okenních systémů AWS. Přitom jsou zachovány všechny systémové vlastnosti těchto systémů a k tomu jsou ještě doplněny o antibakteriální účinek.

Takto povrchově upravené okenní elementy umožňují díky široké škále barev rozmanité využití. Použití jednotlivých barevných tónů je vždy individuálně posuzováno dle konkrétního projektu.

Antimikrobiální účinek je docílen použitím mikrostříbra při povrchové úpravě. Nebezpečné mikroorganismy jsou po kontaktu s touto vrstvou zredukovány a tím se zabrání jejich dalšímu nežádoucímu působení. Schüco používá vysoce kvalitní mikrostříbro, čistě kovové, bez nanočástic, proto nehrozí proniknutí do lidské pokožky. Tato složka je netoxická, neškodná pro lidské zdraví, využívaná v lékařství a dokonce také v certifikované přírodní kosmetice.

 

Design

  • Vybraný sortiment Schüco klik nyní v dispozici i v antibakteriální úpravě
  • Možné povrchové úpravy klik: Eloxal, INOX, INOX-Look a prášková úprava
  • Povrchové úpravy pro okenní profily Schüco AWS: široká škála barev dle požadavků konkrétního projektu

Bezpečnost

  • Dluhodobá antibakteriální ochrana
  • Minimálně 99,9 % redukce patogenů během 24 hodin (při odpovídajícím používání)
  • Účinné i proti multiresistentním bakteriím
  • Antimikrobiální účinek je mikrobiologicky prokazatelný
  • Použití mikrostříbra bez nanočástic zabraňuje proniknutí do lidské pokožky